1. Ana Sayfa
 2. Bilgi Güvenliği Eğitimleri
 3. Beyaz Şapkalı Hacker Eğitimi

Beyaz Şapkalı Hacker Eğitimi


Beyaz Şapkalı Hacker Eğitimi, kariyerine Sızma testi uzmanı veya Siber Güvenlik Uzmanı olarak yön vermek isteyenlerin tercih edebileceği bir kurs çeşididir.

Bu eğitiminin en temel amacı bilişim suçları işleyen kişilerin saldırılarına karşı önlem almak ve olası saldırıların en az hasarlarla savuşturulabilmesidir.Beyaz Şapkalı Hacker Eğitimi Beyaz Şapkalı Hacker Eğitimi

Eğitim Süresi: 5 Gün (30 Saat)

Beyaz Şapkalı Hacker (C.E.H) Eğitimi

Beyaz Şapkalı Hacker Eğitimi, kariyerine Sızma testi uzmanı veya Siber Güvenlik Uzmanı olarak yön vermek isteyenlerin tercih edebileceği bir kurs çeşididir. Bu eğitiminin en temel amacı bilişim suçları işleyen kişilerin saldırılarına karşı önlem almak ve olası saldırıların en az hasarlarla savuşturulabilmesidir...

Ön Koşul: Temel Network ve Linux Bilgisi gerekmektedir.

CEH Eğitimi ile Ne Amaçlanmaktadır?

Certified Ethical Hacker programı, EC-Council firması tarafından 105 farklı ülkede yönetilmektedir. Siber güvenlik disiplinlerine bağlı kalınarak gerçekleştirilen Beyaz Şapkalı Hacker Eğitimleri siber dünyada siyah şapkalı hackerların kullanmış oldukları yöntem ve araçların uygulamalı bir şekilde anlatıldığı bir eğitim çeşididir.

CEH eğitimi ile amaçlanan, kötü niyetli saldırılara karşı kişi ve kurumların en az zararlar ile kurtulabilmesidir. Beyaz şapkalı hacker olmak isteyen bir kişinin ezbere dayalı bir iş değil mantığını ortaya koyacağı bir çalışma gerçekleştirmesi gerekmektedir.

İyi Niyetli Güvenlik uzmanları olarak bilinen Beyaz Şapkalı Hacker, sanal dünyanın kötü niyetli kişileri ile aynı bilgi düzeyine sahip olması gerekmektedir. Aksi takdirde yapılacak olan çalışmalardan bir sonuç alınması beklenmemelidir.

En Az 5 Yıl Tecrübeye Sahip Güvenlik Eğitmenleri

Beyaz Şapkalı Hacker Eğitimleri en az 5 yıl siber güvenlik alanında tecrübeye sahip güvenlik eğitmenleri tarafından verilmektedir. Bu eğitmenler eğitime katılan kişileri gerçek sistemler üzerinden uygulamalı olarak eğitmeye çalışmaktadırlar.

CEH Eğitimi düşmanınızın sizin için kullanmış olduğu yöntemleri bilip edinmiş olduğunuz bu bilgileri düşmanınızı alt etmek için kullanmanızı amaçlamaktadır. Bu eğitimde en verimli savunma yöntemleri öğrenilerek sadece saldırıları en az hasarlar ile atlatmayı değil aynı zamanda olası saldırılara karşı hazırlıklı olmayı da kapsamaktadır.

CEH Sınavı İngilizcedir ve bu sınavda adaylara 150 bilgi güvenliği sorusu sorulmaktadır. 150 soruluk bu sınavı aşan kişiler Certified Ethical Hacker unvanını almaya hak kazanırlar. 105 farklı ülkede aynı kalite standartlarında uygulanan Beyaz Şapkalı Hacker sertifikası tüm dünyada geçerli olmaktadır.

Eğitim İçeriği

 • Temel Ağ ve Linux Bilgileri
 • Ağ Taraması
 • Bilgi Toplama
 • Sistem Saldırıları
 • Zararlı Yazılım
 • Ağ Saldırıları ve MITM
 • Sosyal Mühendislik
 • Web Sunucu ve Uygulama Güvenliği
 • Kablosuz Ağ Güvenliği
 • Mobil uygulama ve cihaz güvenliği
 • Güvenlik Cihazlarını atlama
 • Bulut güvenliği
 • Kriptografi

150 soruluk CEH sınavında bu konular sorulmaktadır. 4 saat süren bu sınavdan baraj geçilmesi halinde başarılı olunmaktadır. Beyaz şapkalı hackerlara gün geçtikçe ihtiyacın arttığı göz önüne alındığında bu tür eğitimlerin önemi daha fazla anlaşılmaktadır.  Siber güvenliğin günümüzün ve geleceğin olmazsa olmazlarından olacak olması sadece şirketlerin değil hükümetlerinde etik hackerlara ihtiyaç duymasını sağlamıştır. Vakit kaybetmeden Beyaz Şapkalı Hacker Eğitimleri alarak bu alanda önemli bir kariyere adım atmanız günümüz şartları göz önüne alındığında en doğru tercih olacaktır...

Ceh Eğitimi ile Öğrenebilecekleriniz

1- Sızma testlerinin nasıl gerçekleştiği,

2-Yerel ağlara yapılan saldırılardan korunma yöntemleri,

3-Hedef sistemler üzerinde zafiyet taraması,

4-Hackerların kullandıkları korunma yöntemleri, saldırı ve savunma teknikleri uygulamalı olarak öğretilmeye çalışır.

Bu eğitimi dilediğiniz zaman şirketinize/ekibinize özel olarak planlamak için bizimle iletişime geçin.

BENİ ARA
Eğitim ve danışmanlıklarımız hakkında bilgilendirmek için sizi arayalım
Eğitim danışmanlarımız sizlere en kısa sürede dönüş sağlayacaktır

Beyaz Şapkalı Hacker Eğitimi

Kurumsal olarak planlayabileceğiniz bu eğitimle şirketiniz/takımınız çalışanlarının gerçek potansiyelini ortaya çıkarın. Bu eğitimin içeriğini ihtiyacınıza özel olarak düzenlemek için bizimle iletişime geçin.

Sıkça Sorulan Sorular
Farklı kurumlarda çalışan katılımcılardan oluşan belirli tarih aralıklarında gerçekleşecek olan eğitimlerdir.

Kurumsal olarak şirketinize özel istenen tarihlerde şirket çalışanlarının katıldığı bir eğitim türüdür.

Sadece kapalı sınıf şirkete özel (kurumsal) eğitimlerde eğitim içeriği ihtiyacınıza göre özelleştirilebilmektedir.

İster açık sınıf, ister kapalı sınıf şirketinize özel olarak düzenlenen eğitimlerde katılımcı adına düzenlenen eğitim adı, eğitim tarihleri gün ve saatleri, eğitmen adından oluşan ömür boyu erişilebilir dijital sertifikalar verilecektir.