Datacenter Eğitimleri


Veri Merkezi Tasarım Temelleri..
Datacenter Eğitimleri

Yer seçimi, boyutlandırma, mimari ögeler (kapı, cam, yükseltilmiş döşeme, zinc whisker), TIER sınıflandırması, uluslararası standartlar, elektro-mekanik sistem ve rack kabin, data/telefon altyapısı, yapısal kablolama seçim ve yerleştirme kriterleri vb.

Daha fazla bilgi
Veri Merkezi Enerji Sistemleri..
Datacenter Eğitimleri

Elektrik sistemleri (Trafo, jeneratör, dağıtım panoları, filtre), UPS sistemleri, topraklama sistemleri, yıldırımdan korunma, harmonik analizleri, enerji yönetimi, verimliliği, güvenliği, kalitesi, maliyet unsurları vb.

Daha fazla bilgi
Veri Merkezi Mekanik Sistemler..
Datacenter Eğitimleri

Veri Merkezi Kritik Fiziksel Altyapısının önemli unsurunu içeren mekanik soğutma sistemleri gerek iş sürekliliği gerekse veri merkezi verimliliği açısından önemli bir konu olarak gündemdedir. Veri merkezi iş sürekliliği riskini arttırmadan, soğutma enerji ve su tüketimlerini azaltmak uzmanlaşma gerektirmektedir. Mekanik sistemler, elektrik sistemleri gibi kolay anlaşılır ve takip edilebilir değildir, karmaşık yapıya sahiptir, doğru metotlarla planlanıp işletilmediğinde hizmet verilen kuruma büyük kayıplar verebilir.

Daha fazla bilgi
Veri Merkezi İşletimi Eğitimle..
Datacenter Eğitimleri

Veri merkezi işletme eğitimi ile, işletme yönetimi, bina otomasyon sistemleri, enerji otomasyonu, uzaktan izleme ve haberleşme sistemleri, operasyon esasları, olağanüstü durum ve SWOT ve risk analizleri, disaster recovery planları (deprem, sel vb.), yangın algılama ve söndürme sistemleri, CCTV kamera, kartlı geçiş vb. güvenlik sistemlerini öğreneceksiniz.

Daha fazla bilgi